pondělí 3. prosince 2018

Recenze - Jóga nejen pro holky - Rachel Brathen

Krásný den,

tak se to stalo skutečností, pohltila mě jóga. Pořád jsem se do toho nemohla dostat a pak najednou přišla jógová výzva od Jóga dnes. S dětmi jsme se do toho položili, já se začala více zajímat o pozice, sledovat různé lidi na sociálních sítích a postupně se ohlížet i po nějaké literatuře.

Originál popisek knihy: "Kniha jógové lektorky, která denně na svém Instagramu inspiruje více než milion lidí po celém světě. Najdete v ní silný osobní příběh protkaný krásnými fotografiemi a zdravými recepty, a především jógové sestavy pro všechny stupně pokročilosti od začátečníků až po zkušenější jógové nadšence, zaměřené na různé části těla. U složitějších cviků nechybí varianty pro začátečníky či pro ty, jejichž fyzická kondice nedovoluje příliš velké rozsahy pohybů. Otevřete svá srdce, najděte klid a rovnováhu!"

KDO JE AUTORKA KNIHY?
Yoga girl - aneb Rachel Brathen, dívka, jež se rozhodla vyprávět svůj příběh o nelehké cestě životem. Autorka je instruktorkou jógy. Žije v Americe a je maminkou.

Instagram: https://www.instagram.com/yoga_girl/

OBSAH KNIHY
Naprosto upřímně jsem čekala tak trochu něco jiného, čekala jsem knihu bez tolika emocí, úsměvů a energie. Rachel je prostě střela, plná života, a to i přes celou tu cestu, kterou si musela vyšlapat, než se dostala k cvičení jógy.

Jóga každý zatracený den - tak zní první kapitola. A i já to #everyday moc dobře znám, ačkoliv s láskou.

Kniha se může zdát vhodná jen pro již jógu cvičící, ale najde se v ní jak začátečník (ten asi nejvíce) tak i člověk, který s jógou ještě neměl nikdy co do činění.

Je to příjemná knížka na dovolenou, nebo ke kakaíčku a sušenkám, k ovocnému nedělnímu koláčku, nebo jako inspirace naučit se konečně jógu praktikovat.

Kniha je plná spousty nádherných fotografií a u jejího stylu mi nevadí ani brožovaná verze.

Co víc, naleznete v ní také nespočet receptů na zdravé svačinky, snídaně a mlsky. Nechybí ani "láskyplné postřehy", přesně takto nazvané v knize, které obsahují spoustu drobných radostí pro každý den.

"Postavte se čelem svému strachu! Děsí vás ta představa? Tak to udělejte!"

CVIČENÍ A SESTAVY
- každá sestava má název i v překladu, fotografie postupu od samého začátku, až k finální verzi ásány
- v detailním popisku se dozvíte postup
- nechybí verze pro pokročilejší, nebo postupy při různých disbalancích těla
- rozděleno na kategorie: např. rotační pozice, hamstringy, střed těla apod.
- na konci knihy rejstřík, dle kterého se dostanete přímo na vámi hledanou pozici

RECEPTY
- klasický výčet surovin
- postup přípravy
- několik dalších tipů vhodných k daným receptům

OSOBNÍ ŽIVOT
Měli jste někdy krizi v partnerském vztahu? Zde je vlastně osudovou chvílí pro nejsilnější impuls  tvořit obsah instagramu pro lidi, inspirovat a motivovat a ukázat jim, že je normální, že všechnu tu krásu nejsme schopni unést a nemůžeme se s ní srovnávat.

Pokud hledáte dárek pro někoho, kdo by si jógu rád osvojil, nebo potřebuje impuls, tak zde:
Jóga nejen pro holky - kup

Anet

Ukázka:
Žádné komentáře:

Okomentovat